Zwiń

Nie masz konta? Zarejestruj się

Kiedy koniec fuzji Orlenu z Lotosem?

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Grupa Lotos stacja benzynowa
Stacja paliw Grupy Lotos
Konrad Żelazowski
dziennik.pl

O tym, kiedy należy spodziewać się finalizacji fuzji PKN Orlen i Grupy Lotos, jak przebiega proces wypełniania środków zaradczych wskazanych przez Komisję Europejską oraz jak będzie wyglądać sytuacja pracowników Grupy Lotos po połączeniu rozmawiamy z wiceprezesem Grupy Lotos Krzysztofem Nowickim.

- 14 października odbywa się nasze nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy, podczas którego będziemy chcieli uzyskać zgodę na dwa działania: po pierwsze na wewnątrzgrupową reorganizację, polegającą na połączeniu w jednym podmiocie – spółce obecnie nazywającej się Lotos Asfalt - aktywów rafineryjnych, również grupy Lotos S.A. Jest to działanie optymalizacyjne, ale też konieczne do tego, żeby przeprowadzić proces połączenia z PKN Orlen w ostatnim kroku – mówi w rozmowie z Dziennikiem Gazetą Prawną Krzysztof Nowicki.

- Następnie do 14 listopada PKN Orlen musi złożyć Komisji Europejskiej informację o tym, iż doszło do wypełnienia środków zaradczych, warunków na których została zawieszona decyzja o wykonalności zgody na koncentrację pomiędzy nami a PKN Orlen. To są daty o charakterze pewnym – dodaje.

Pozostało 53% treści

Ten artykuł przeczytasz w ramach płatnego dostępu

Nie masz konta? Zarejestruj się