
Umowę z PGG na dostawy węgla w przyszłym roku zawarła już Polska Grupa Energetyczna
Shutterstock
Drogi gaz winduje ceny węgla. Dlatego górnicy będą starać się o wyższe ceny w kontraktach z firmami energetycznymi.
W portach ARA (Amsterdam, Rotterdam, Antwerpia) węgiel kosztuje już ponad 230 dol. za tonę, co oznacza wzrost o ponad 200 proc. w porównaniu do wiosny ubiegłego roku. To efekt skoku cen innych surowców. Z powodu poszukiwań alternatywy dla galopujących notowań gazu i drożejącej energii węgiel zyskał na swej konkurencyjności.
Pozostało
93%
treści
Ten artykuł przeczytasz w ramach płatnego dostępu
Nie masz konta? Zarejestruj się
-37256087.png)
-37256079.png)

