
Inwestycje w górnictwo są kosztochłonne i długoterminowe, obecnie prowadzone prace przygotowawcze przyniosą efekty za dwa lata.
W zeszłym roku polski węgiel zaspokoił ponad 70 proc. krajowych potrzeb. Z Rosji sprowadziliśmy 8,03 mln t. W 2022 r., do czasu zakazu importu, według cytowanych przez Agencję Rozwoju Przemysłu danych Izby Administracji Skarbowej, z Federacji Rosyjskiej importowaliśmy prawie 2,7 mln t. W obliczu embarga na surowiec z tego kraju sprowadzamy go z innych kierunków. Jednak wzmagają się głosy o potrzebie zwiększenia krajowego wydobycia. Co na to rząd? – Rozważane są różne scenariusze – odpowiada nam Ministerstwo Aktywów Państwowych.
Ten artykuł przeczytasz w ramach płatnego dostępu
Nie masz konta? Zarejestruj się
-37256087.png)
-37256079.png)

