Zwiń

Nie masz konta? Zarejestruj się

Prezes PGE: Decyzja o udziale w budowie elektrowni jądrowej będzie oznaczać rewizję strategii spółki

Ten tekst przeczytasz w mniej niż minutę
Pge
Shutterstock

Decyzja o udziale w budowie elektrowni jądrowej w Pątnowie będzie oznaczać rewizję strategii spółki - poinformował w środę prezes PGE Wojciech Dąbrowski. Dodał, że może to oznaczać, iż udział gazu jako źródła energii może się w niej trochę zmienić.

Prezes Polskiej Grupy Energetycznej (PGE) Wojciech Dąbrowski poinformował w środę, że jeśli spółka podejmie decyzje o udziale w budowie elektrowni jądrowej w Pątnowie, to rewizji będzie musiała ulec strategia spółki.

Jak przyznał, jeśli pojawi się wielkoskalowa energetyka jądrowa, wówczas może to oznaczać, że w takiej sytuacji udział gazu jako źródła energii może się trochę zmienić.

Dodał, że zmiana strategii nastąpi wówczas w I kwartale 2023 r., jak najszybciej. Zaznaczył, że niezmiennymi elementami strategii nadal pozostaną inwestycje w dystrybucję, offshore (PAP - morskie farmy wiatrowe) oraz fotowoltaikę.

Według Dąbrowskiego nie ma na razie dyskusji na temat ograniczenia inwestycji w strategii, ale sytuacja jest dynamiczna. Prezes PGE przypomniał, że w tym roku spółka ma wydać na inwestycje 6 mld zł, a już zainwestowała 4 mld zł. "Neutralność klimatyczna - z tego się nie wycofujemy" - podkreślił Dąbrowski określając kierunek strategii. (PAP)

autor: Anna Bytniewska

ab/ mmu/