
Na tle innych dużych europejskich konsumentów gazu możliwości magazynowania tego surowca w Polsce są niewielkie. Przez ostatnie siedem lat nie zrobiono praktycznie nic. Nowa inwestycja rusza dopiero teraz.
O tym, że polskie instalacje przechowywania gazu są pełne, mogliśmy w ostatnich tygodniach od rządzących usłyszeć wielokrotnie. Wspominał o tym m.in. premier Mateusz Morawiecki 22 lipca. Jednak czym politycy już niespecjalnie się chwalą, to fakt, że pełne magazyny pokrywają ok. 15 proc. rocznego zużycia tego surowca. W szczycie sezonu grzewczego nie wystarczą więc na pokrycie popytu nawet przez dwa miesiące.
Ten artykuł przeczytasz w ramach płatnego dostępu
Nie masz konta? Zarejestruj się
-37256087.png)
-37256079.png)

